DINAMO – STEAUA. 900 de jandarmi vor fi mobilizați la returul din Cupa României

246281 246281 dinamo steaua cupa

Accesul în stadion se va face începând cu ora 18:00, iar zona Bulevardul Basarabia, Maior Coravu și Vatra Luminoasă va fi restricționată circulației rutiere, a precizat Georgian Enache, purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Române.

În partida tur, Steaua s-a impus categoric, scor 5-2. Elevii lui Reghecampf au condus cu 1-0 (Latovlevici '21), însă s-au văzut egalaţi de Dorin Rotariu ('32). În minutele rămase până la pauză, trupa din Ghencea a mai perforat însă de trei ori poarta apărată de Bălgrădean (Varela '39, Chipciu '42, Tănase '45+2). Dinamo a redus din diferență în minutul 53 prin golul lui Lazăr.

Învingătoarea dintre cele două echipe va juca finala contra Astra Giurgiu, care a trecut de Petrolul Ploiești.