Simona Halep, în sferturile de finală la Montreal

simona halep bucurie GettyImages-487240108

©FOTO: GULIVER/GETTY IMAGES

Cele două s-au întânit de cinci ori până acum, Halep câştigând patru partide. Karolina Pliskova, ocupanta locului 17 în clasamentul WTA, a reuşit să o învingă pe româncă, la începutul anului, în sferturile Fed Cup, scor 7-6, 4-6, 2-6.

Simona Halep, locul 5 WTA, a avut parte de un start excelent în cadrul turneului de la Montreal, unde premiile sunt în valoare de 2,4 milioane de euro. Intrată direct în turul al doilea, sportiva noastră nu a stat deloc la discuții cu Daria Gavrilova, locul 45 WTA, pe care a învins-o, în două seturi, scor 6-2, 6-3, după o oră și 18 minute de joc, potrivit digisport.ro

Meciurile Simonei Halep vor fi transmise în format LIVE TEXT pe www.digisport.ro și m.digisport.ro.
În 2017, vor fi 56 de turnee WTA: 23 de turnee Premier și 33 de turnee International, toate transmise EXCLUSIV de Digi Sport pentru următorii 5 ani.