Victorie în stil mare

victorie 20in 20stil 20mare-44964

Elevii lui Mandic au pornit ca din puşcă şi după primul sfert aveau 24-17. La pauza mare craiovenii s-au distanţat la 18 puncte diferenţă, tabela arătând un categoric 48-30. Sfertul trei a fost mai echilibrat însă diferenţa a crescut la 19 lungimi, înaintea ultimelor 10 minute. Dzambic şi compania au început să facă şi spectacol iar cu şase minute înainte de final aveau şi 28 de puncte diferenţă. În acel moment, Mandic a aruncat în luptă jucătorii tineri iar diferenţa s-a redus în final la 14 puncte, scor 84-70. Cel mai bun om al meciului a fost bosniacul Nicola Djurasevic, marcator a 22 de puncte, dintre care 18 din aruncări de la trei puncte. Craiovenii au acumulat 31 de puncte şi se afă pe locul cinci, la egalitate cu alte patru echipe. Etapa viitoare craiovenii joacă la Bucureşti, cu Dinamo, echipă ce nu a obţinut în acest sezon nicio victorie.