VIDEO Bătaie între suporteri și jandarmi la meciul dintre Dinamo și CSA Steaua

bataie
Bătaie între suporteri și jandarmi la meciul dintre Dinamo și CSA Steaua. Sursa: captură video

Bătaie la meciul dintre Dinamo și CSA Steaua, de pe Arena Națională. Înaintea începerii partidei, fanii celor două echipe au aruncat unii spre alții cu fumigene și alte obiecte.

Jandarmii au fost nevoiți să evacueze mai mulți suporteri recalcitranți. Din acest motiv, meciul a început cu o întârziere de câteva minute, potrivit Digi Sport.

La pauză însă, lucrurile s-au precipitat, iar suporterii steliști s-au încăierat cu Jandarmeria.

Microbiștii au aruncat cu scaune, cu extinctoare, iar jandarmeria a folosit gaze lacrimogene pentru a-i potoli.

CSA Steaua a câștigat meciul cu Dinamo, cu scorul 2-1, în etapa a 6-a din Liga a doua de fotbal.